Arhiva pentru Program liturgic săptămânal

14 aprilie 2017

PROGRAM LITURGI C – Săptămâna luminată, 16-22 aprilie 2017

ÎNVIEREA DOMNULUI (SFINTELE PAŞTI) – 16 aprilie ora 24.00-01.15 – Utrenia Sfintei Învieri                                                      ora 01.15-03.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur Slujeşte şi predică Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop IRINEU ora 12.00-14.00 – [Citeşte mai mult...]

10 aprilie 2017

PROGRAM LITURGIC – CATEDRALA REÎNTREGIRII Săptămâna Sfintelor Pătimiri, 9-15 aprilie 2017

  Duminica A 6-A DIN POST (a Floriilor) – 9 APRILIE INTRAREA DOMNULUI ÎN IERUSALIM ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur Predică Protos. Mihail ora [Citeşte mai mult...]

31 martie 2017

PROGRAM LITURGI C – CATEDRALA REÎNTREGIRII Săptămâna duhovnicească, a 6-a din Post, 2-8 aprilie 2017

Duminica A 5-A DIN POST (a Sfintei Cuvioase Maria Egipteanca) – 2 APRILIE Sf. Cuvios Tit, făcătorul de minuni; Sf. Mucenici Amfian şi Edesie ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a [Citeşte mai mult...]

24 martie 2017

PROGRAM LITURGIC – Săptămâna a 5-a din Post, 26 martie-1 aprilie 2017

Duminica A 4-A DIN POST (a Sfântului Cuvios Ioan Scărarul) – 26 MARTIE Vindecarea fiului lunatic ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare Predică Pr. Lucian Colda [Citeşte mai mult...]

17 martie 2017

PROGRAM LITURGIC – Săptămâna a 4-a din Post, 19-25 martie 2017

  Duminica A 3-A DIN POST (a Sfintei Cruci) – 19 MARTIE Sfinţii Mucenici Hrisant şi Daria, Claudiu şi Ilaria ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare [Citeşte mai mult...]

10 martie 2017

PROGRAM LITURGIC – Săptămâna a 3-a din Post, 12-18 martie 2017

Duminica A 2-A DIN POST (a Sf. Ierarh Grigorie Palama) – 12 MARTIE Vindecarea slăbănogului din Capernaum ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare Predică Pr. Dorin [Citeşte mai mult...]

03 martie 2017

PROGRAM LITURGIC – Săptămâna a 2-a din Post, 5-11 martie 2017

Duminica ÎNTÂI DIN POST (a Ortodoxiei) – 5 MARTIE Sf. Mucenic Conon; Sf. Cuvios Marcu Pustnicul ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare PASTORALA SFÂNTULUI SINOD ora [Citeşte mai mult...]

24 februarie 2017

PROGRAM LITURGIC – CATEDRALA REÎNTREGIRII Săptămâna duhovnicească, prima săptămână din Post, 26 februarie-4 martie 2017

Duminica IZGONIRII LUI ADAM DIN RAI (a lăsatului sec de brânză)   26 FEBRUARIE – Sf. Ierarh Porfirie; Sf. Muceniţă Fotini Samarineanca ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan [Citeşte mai mult...]

18 februarie 2017

PROGRAM LITURGIC – CATEDRALA REÎNTREGIRII Săptămâna a 36-a după Rusalii, 19-25 februarie 2017

DUMINICA ÎNFRICOŞĂTOAREI JUDECĂŢI (a lăsatului sec de carne) 19 FEBRUARIE – Sf. Apostoli Arhip, Filimon şi soţia sa, Apfia ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur [Citeşte mai mult...]

10 februarie 2017

PROGRAM LITURGIC – CATEDRALA REÎNTREGIRII Săptămâna a 35-a după Rusalii, 12-18 februarie 2017

DUMINICA A 34-A DUPĂ RUSALII (a Întoarcerii Fiului risipitor) 12 FEBRUARIE – Sf. Ierarh Meletie, arhiepiscopul Antiohiei ora 8.30-10.00 – Utrenia ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur Predică Pr. [Citeşte mai mult...]