ACUM
   Vineri, 17 ianuarie 2020   -6°C in Alba Iulia
Întâistătătorul Eparhiei noastre a oficiat Taina Sfântului Botez în parohia Feisa, protopopiatul Blaj
Actualitatea eparhială
Redacția Radio

Întâistătătorul Eparhiei noastre a oficiat Taina Sfântului Botez în parohia Feisa, protopopiatul Blaj

12 Nov 2019
21:51

Marți, 12 noiembrie 2019, zi în care Biserica noastră dreptslăvitoare face pomenirea Sfinților Martiri și Mărturisitori Năsăudeni, Înaltpreasfințitul Părinte Irineu, Arhiepiscop al Alba Iuliei, a fost prezent în parohia Feisa, protopopiatul Blaj. Începând cu ora 12.00, Chiriarhul nostru, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a oficiat Taina Sfântului Botez pentru pruncul Matei, fiul părintelui paroh Daniel Boca. La finalul slujbei, Întâistătătorul Eparhiei noastre a rostit un cuvânt duhovnicesc, după care i-a oferit pruncului nou-botezat o icoană cu Mântuitorul Iisus Hristos.