ACUM
   Marţi, 16 iulie 2019   10°C in Alba Iulia

Program liturgic săptămânal

Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a VII-a după Rusalii, 20-...

18 Jul 2014
19:54
DUMINICA A VI-A DUPĂ RUSALII (Vindecarea slăbănogului din Capernaum), 20 IULIESFÂNTUL SLĂVITUL PROOROC ILIE TESVITEANULora 830-1000 – Utreniaora 1000-1215 – Dumnezeiasca Li...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a VI-a după Rusalii, 13-1...

14 Jul 2014
12:04
DUMINICA A V-A DUPĂ RUSALII, 13 IULIE(A SFINŢILOR PĂRINŢI DE LA SINODUL IV ECUMENIC)ora 830-1000 – Utreniaora 1000-1215 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Au...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a II-a după Rusalii, 15-21...

16 Jun 2014
11:20
Duminica I după Rusalii(a Tuturor Sfinţilor), 15 Iunieora 830-1000 – Utreniaora 1000-1215 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Ierom. Mihailora 1800...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna I după Rusalii, 8-14 iuni...

11 Jun 2014
08:22
Duminica a VIII-a după Paşti. Pogorârea Sfântului Duh (Rusaliile), 8 Iunieora 800-930 – Utreniaora 930-1140 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Pr. Dori...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a VII-a după Sfintele Paş...

02 Jun 2014
08:55
Duminica a VII-a după Paşti (a Sfinţilor Părinţi de la Sinodul I Ecumenic), 1 Iunieora 830-1000 – Utreniaora 1000-1230 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurSluje...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a VI-a după Sfintele Paşt...

26 May 2014
08:45
Duminica a VI-a după Paşti (a Orbului din naştere), 25 maiora 830-1000 – Utreniaora 1000-1210 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Pr. Păunel JuchiRăspun...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a IV-a după Sfintele Paşt...

14 May 2014
12:38
Duminica a patra după Paşti (a Slăbănogului), 11 maiora 0830-1000 – Utreniaora 1000-1220 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Pr. Dorin Oprișora 1800-192...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a III-a după Sfintele Paş...

02 May 2014
17:35
Duminica a treia după Paşti (a Mironosițelor), 4 maiora 0830-1000 – Utreniaora 1000-1220 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Pr. Lucian Coldaora 1800-19...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna a II-a după Sfintele Paşt...

27 Apr 2014
21:21
Duminica a doua după Paşti (a Sfântului Apostol Toma), 27 aprilieora 0830-1000 – Utreniaora 1000-1220 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredică Pr. Dorin Opri...
MAI MULT
Program liturgic săptămânal
Cancelaria eparhială

Program liturgic – Săptămâna luminată, 20-26 aprilie 2...

18 Apr 2014
10:34
Duminică, 20 aprilieSfintele Paşti(†) Praznicul Învierii Domnuluiora 2400-0115 – Utrenia Sfintei Învieriora 0115-0300 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de AurPredic...
MAI MULT