ACUM
   Miercuri, 26 septembrie 2018   11°C in Alba Iulia
Social - filantropic
Redactia Radio

Excursie pentru copiii de la Centrul de zi „Sfânta Varvara” din Baia de Arieș

25 Sep 2018
15:19
Copiii de la Centrul de zi „Sfânta Varvara” din Baia de Arieș s-au aflat, zilele trecute, într-o excursie la Sibiu. Cei 25 de beneficiari ai centrului social au vizitat Cetatea Sibiului, unde au aflat informații despre fortificaţia vechiului burg, dar și despre Grădina Zoologică, unde au admirat cele peste 260 de animale și păsări. Cop...
MAI MULT
PROGRAMUL Catedralei Reintregirii
29.09
Sâmbătă
Sâmbătă, 29 septembrie – Sf. Cuvios Chiriac Sihastrul
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.20-9.45 – Parastas de obşte
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

28.09
Vineri
Vineri, 28 septembrie – Sf. Cuvios Hariton Mărturisitorul
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.25-10.25 – Taina Sfântului Maslu
ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
27.09
Joi
Joi, 27 septembrie – Sf. Ierarh Martir Antim Ivireanul
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
26.09
Miercuri
Miercuri, 26 septembrie – Mutarea Moaștelor Sf. Apostol şi Evanghelist Ioan
Sf. Voievod Neagoe Basarab
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.35 – Vecernia mare şi Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos
25.09
Marţi
Marţi, 25 septembrie – Sf. Cuvioasă Eufrosina
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
24.09
Luni
Luni, 24 septembrie – Sf. întâia Muceniţă Tecla; Sf. Cuvios Siluan Athonitul
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
23.09
Duminică
DUMINICA A 18-A DUPĂ RUSALII – 23 SEPTEMBRIE
(Pescuirea minunată)
ora 8.30-10.00 – Utrenia
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.35 – Vecernia mare şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
22.09
Sâmbătă
Sâmbătă, 22 septembrie – Sf. Ierarh Mucenic Teodosie, mitropolitul Moldovei
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.20-9.45 – Parastas de obşte
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
21.09
Vineri
Vineri, 21 septembrie – Sf. Apostol Codrat; Sf. Prooroc Iona
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.25-10.25 – Taina Sfântului Maslu
ora 18.00-19.35 – Vecernia mare şi Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
20.09
Joi
Joi, 20 septembrie – Sf. Mari Mucenici Eustatie, Teopista, Agapie și Teopist
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
19.09
Miercuri
Miercuri, 19 septembrie – Sf. Mucenici Trofim, Savatie și Dorimedont
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.25 – Vecernia mare şi Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos
18.09
Marţi
Marţi, 18 septembrie – Sf. Ierarh Eumenie, episcopul Gortinei
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
17.09
Luni
Luni, 17 septembrie – Sf. Mucenițe Sofia și fiicele ei: Pistis, Elpis și Agapis
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
16.09
Duminică
DUMINICA DUPĂ ÎNĂLŢAREA SFINTEI CRUCI – 16 SEPTEMBRIE
(Luarea Crucii și urmarea lui Hristos)
ora 8.30-10.00 – Utrenia
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
15.09
Sâmbătă
Sâmbătă, 15 septembrie – Sf. Ierarh Iosif cel Nou de la Partoș, mitr. Banatului; Sf. Mare Mucenic Nichita; Sf. Ierarh Visarion, arhiep. Larisei
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.20-9.45 – Parastas de obşte
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
14.09
Vineri
VINERI, 14 SEPTEMBRIE – ÎNĂLȚAREA SFINTEI CRUCI
ora 9.00-10.00 – Acatistul Sfintei Cruci
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare 
13.09
Joi
Joi, 13 septembrie – Sf. Cuvios Ioan de la Prislop; Sf. Mucenici din Dobrogea: Macrobie, Gordian, Ilie, Zotic, Lucian şi Valerian
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-21.00 – Vecernia mare cu Litie și Utrenia cu scoaterea Sfintei Cruci
12.09
Miercuri
Miercuri, 12 septembrie – Sf. Mucenici Avtonom, Macedonie şi Teodul
(Odovania praznicului Nașterii Maicii Domnului)
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.35 – Vecernia mare şi Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos
11.09
Marţi
Marţi, 11 septembrie – Sf. Cuvioasă Teodora din Alexandria
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
10.09
Luni
Luni, 10 septembrie – Sf. Mucenițe Minodora, Mitrodora și Nimfodora
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
09.09
Duminică
DUMINICA DINAINTEA ÎNĂLŢĂRII SFINTEI CRUCI – 9 SEPTEMBRIE
(Convorbirea lui Iisus cu Nicodim)
ora 8.30-10.00 – Utrenia
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu 
08.09
Sâmbătă
SÂMBĂTĂ, 8 SEPTEMBRIE – NAȘTEREA MAICII DOMNULUI
ora 8.30-10.00 – Utrenia
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
07.09
Vineri
Vineri, 7 septembrie – Sf. Cuvioși Simeon și Amfilohie de la Pângărați
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.25-10.25 – Taina Sfântului Maslu
ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie
06.09
Joi
Joi, 6 septembrie – Pomenirea minunii Sf. Arhanghel Mihail
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
05.09
Miercuri
Miercuri, 5 septembrie – Sf. Prooroc Zaharia și Dreapta Elisabeta
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos
04.09
Marţi
Marţi, 4 septembrie – Sf. Sfințit Mucenic Vavila
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
03.09
Luni
Luni, 3 septembrie – Sf. Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică
02.09
Duminică
DUMINICA A 14-A DUPĂ RUSALII – 2 SEPTEMBRIE
(Pilda nunții fiului de împărat)
ora 8.30-10.00 – Utrenia
ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
01.09
Sâmbătă
Sâmbătă, 1 septembrie – Începutul anului bisericesc; Sf. Cuvios Dionisie Exiguul (cel Smerit)
ora 00.15-1.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.00-9.30 – Parastas de obşte
ora 18.00-19.00 – Vecernia mare
31.08
Vineri
Vineri, 31 august – Aşezarea cinstitului brâu al Maicii Domnului în raclă
ora 7.00-8.00 – Utrenia
ora 8.00-9.25 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
ora 9.25-10.25 – Taina Sfântului Maslu
ora 22.00-00.15 – Vecernia mare şi Utrenia