La evenimentul legat de finalizarea proiectului „Alege Şcoala”, Alba Iulia, 11 iunie, 2013

17 Ianuarie 2015

Proiectul „Alege Şcoala” este extins şi pe raza Eparhiei noastre, încât avem satisfacţia de a împlini o lucrare filantropică. Grija preoţilor şi profesorilor de religie se concentrează asupra prevenirii şi combaterii abandonului şcolar al unor elevi.

Proiectul „Alege Şcoala” este extins şi pe raza Eparhiei noastre, încât avem satisfacţia de a împlini o lucrare filantropică. Grija preoţilor şi profesorilor de religie se concentrează asupra prevenirii şi combaterii abandonului şcolar al unor elevi.

Totodată, caută să-i ferească pe tineri de abateri morale cu efecte nocive pentru ei şi pentru societate. Ţinându-i pe linia bunei conduite creştine, noi ne dovedim făclieri şi îndrumători spirituali, contribuind efectiv la propăşirea acestui popor născut creştin.

Share