Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 4 Aprilie

    DUMINICA A 3-A DIN POST (a Sf. Cruci)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare
    (Predică Pr. Lucian Colda)
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
    (Predică Arhim. Dimitrie)

  • Luni, 5 Aprilie

    Sf. Mucenici Teodul și Agatopod

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Marţi, 6 Aprilie

    Sf. Sfințit Mucenic Irineu, episcop de Sirmium

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Miercuri, 7 Aprilie

    Sf. Mucenic Caliopie

    ora 7.00-9.00 – Utrenia, Ceasurile I, III, VI, XI și Obednița
    ora 16.00-17.30 –Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfinţite

  • Joi, 8 Aprilie

    Sf. Apostoli Irodion, Agav, Ruf, Flegon, Asincrit și Ermis

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Vineri, 9 Aprilie

    Sf. Mucenic Eupsihie

    ora 7.00-9.00 – Utrenia, Ceasurile I, III, VI, XI și Obednița
    ora 9.00-10.00 – Taina Sfântului Maslu
    ora 16.00-17.30 –Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfinţite

  • Sâmbătă, 10 Aprilie

    Sf. Mucenici Terentie, Pompei, African, Maxim și Dima
    (Pomenirea morţilor)

    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                      
    ora 8.00-9.25 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.25-10.00 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie