Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 11 Aprilie

    DUMINICA A 4-A DIN POST (a Sf. Ioan Scărarul)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare
    (Predică Pr. Dorin Opriș)
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
    (Predică Ierom. Nicolae)

  • Luni, 12 Aprilie

    Sf. Mucenic Sava de la Buzău

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Marţi, 13 Aprilie

    Sf. Sfințit Mucenic Artemon

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Miercuri, 14 Aprilie

    Sf. Ierarh Pahomie de la Gledin, ep. Romanului

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 16.00-18.45 – Denia Canonului Sfântului Andrei Criteanul

  • Joi, 15 Aprilie

    Sf. Apostoli Aristarh, Pud și Trofim

    ora 7.00-8.00 – Ceasurile I, III, VI, XI și Obednița
    ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfințite
    ora 18.00-19.20 – Pavecerniţa mare și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Vineri, 16 Aprilie

    Sf. Mucenice fecioare Agapia, Irina și Hionia

    ora 7.00-8.10 – Utrenia cu Ceasul I
    ora 8.10-9.30 –Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte-sfinţite
    ora 9.30-10.30 – Taina Sfântului Maslu
    ora 16.00-17.45 – Denia Acatistului Bunei Vestiri

  • Sâmbătă, 17 Aprilie

    Sf. Sfințit Mucenic Simeon, ep. Persiei
    (Pomenirea morţilor)

    ora 7.00-7.35 – Ceasurile I, III și VI
    ora 7.35-9.00 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.25-10.00 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie