Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 22 Noiembrie

    DUMINICA A 26-A DUPĂ RUSALII – 22 NOIEMBRIE
    (Pilda bogatului căruia i-a rodit ţarina)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Dorin Opriș)
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
    (Predică Ierom. Nicolae)

  • Luni, 23 Noiembrie

    Sf. Cuvios Antonie de la Iezerul Vâlcii
    ora 7.00-8.00 – Utrenia

    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Marţi, 24 Noiembrie

    Sf. Mucenici Clement și Petru
    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                      
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

  • Miercuri, 25 Noiembrie

    Sf. Mare Mucenicță Ecaterina
    (Odovania praznicului Intrării  în biserică a Maicii Domnului)

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi AcatistulMântuitorului Iisus Hristos

  • Joi, 26 Noiembrie

    Sf. Cuvioşi Alipie Stâlpnicul, Nicon şi Stelian Paflagonul
    ora 7.00-8.00 – Utrenia

    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Vineri, 27 Noiembrie

    Sf. Mare Mucenic Iacob Persul
    ora 7.00-8.00 – Utrenia

    ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.20-10.20 – Taina Sfântului Maslu
    ora 18.00-19.25 – Vecernia și Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Sâmbătă, 28 Noiembrie

    Sf. Cuvios Mucenic Ştefan cel Nou
    ora 7.00-8.00 – Utrenia

    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.15-10.00 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.00 – Vecernia mare