Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 12 Septembrie

    DUMINICA DINAINTEA ÎNĂLŢĂRII SFINTEI CRUCI (Convorbirea lui Iisus cu Nicodim)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Dorin Opriș)
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
    (Predică Pr. Dorin Opriș)

  • Luni, 13 Septembrie

    Sf. Cuvios Ioan de la Prislop
    Sf. Mucenici din Dobrogea: Macrobie, Gordian, Ilie, Zotic, Lucian şi Valerian

    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                     
    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-21.00 – Vecernia mare cu Litie și Utrenia cu scoaterea Sfintei Cruci

  • Marţi, 14 Septembrie

    ÎNĂLȚAREA SFINTEI CRUCI (post)

    ora 9.00-10.00 – Acatistul Sfintei Cruci
    ora 10.00-12.00 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Lucian Colda)
    ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

  • Miercuri, 15 Septembrie

    Sf. Ierarh Iosif cel Nou de la Partoș, mitropolitul Banatului
    Sf. Mare Mucenic Nichita; Sf. Ierarh Visarion, arhiepiscopul Larisei

    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                     
    ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Mântuitorului nostru Iisus Hristos

  • Joi, 16 Septembrie

    Sf. Mare Muceniță Eufimia

    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                     
    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Vineri, 17 Septembrie

    Sf. Muceniţe Sofia şi fiicele ei: Pistis, Elpis şi Agapis

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.20 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.20-10.20 – Taina Sfântului Maslu
    ora 18.00-19.25 –
    Vecernia şi Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Sâmbătă, 18 Septembrie

    Sf. Ierarh Eumenie, episcopul Gortinei

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 –Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.15-9.40 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie