Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 22 Mai

    DUMINICA A 5-A DUPĂ PAŞTI (a Samarinencei)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia                                                        
    ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Lucian Colda)
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare şi Paraclisul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
    (Predică Pr. Silviu Florea)

  • Luni, 23 Mai

    Sf. Ier. Mihail Mărturisitorul; Sf. Mironosiță Maria lui Cleopa

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Marţi, 24 Mai

    Sf. Cuvios Simeon cel din Muntele Minunat

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

  • Miercuri, 25 Mai

    A treia aflare a capului Sf. Prooroc Ioan Botezătorul
    (Odovania Înjumătăţirii Cincizecimii)

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Învierii Domnului

  • Joi, 26 Mai

    Sf. Apostoli Carp şi Alfeu; Sf. Mc. Averchie și Elena

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Vineri, 27 Mai

    Sf. Mucenic Iuliu Veteranul

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.15-10.15 – Taina Sfântului Maslu
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Preasfintei Născătoare de Dumnezeu

  • Sâmbătă, 28 Mai

    Sf. Sfinţit Mucenic Eutihie

    ora 7.00-8.00 – Utrenia                                                                      
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.15-9.45 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie