Găsește drumul către sufletul tău! Ascultă Grila de programe

Programul Catedralei Reîntregirii

  • Duminică, 23 Iunie

    DUMINICA A 8-A DUPĂ PAȘTI
    POGORÂREA SFÂNTULUI DUH (CINCIZECIMEA SAU RUSALIILE)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Dorin Opriș)
    ora 12.00-12.45 – Vecernia plecării genunchilor
    ora 18.00-19.25 – Pavecernița mare cu Litie

  • Luni, 24 Iunie

    SFÂNTA TREIME (Hramul Catedralei arhiepiscopale)
    (Începutul Postului Sfinților Apostoli)

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-12.00 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Pr. Lucian Colda)
    ora 18.00-19.20 – Vecernia şi Acatistul Sfintei Treimi

  • Marţi, 25 Iunie

    Sf. Cuv. Mc. Fevronia; Sf. Mc. Orentie și frații săi; Sf. Mc. Livia

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.15 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Miercuri, 26 Iunie

    Sf. Cuv. David din Tesalonic; Sf. Ier. Ioan, episcopul Goției

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.25 – Vecernia şi Acatistul Sfântului Duh

  • Joi, 27 Iunie

    Sf. Cuv. Samson, primitorul de străini; Sf. Mironosiță Ioana

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 18.00-19.00 – Vecernia şi Pavecerniţa mică

  • Vineri, 28 Iunie

    Aducerea moaştelor Sf. Mucenici doctori fără de arginţi Chir şi Ioan

    ora 7.00-8.00 – Utrenia
    ora 8.00-9.20 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    ora 9.20-10.20 – Taina Sfântului Maslu
    ora 18.00-19.25 – Vecernia mare cu Litie

  • Sâmbătă, 29 Iunie

    Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel

    ora 8.30-10.00 – Utrenia
    ora 10.00-11.40 – Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur
    (Predică Protos. Nicolae)
    ora 11.40-12.00 – Parastas de obşte
    ora 18.00-19.00 – Vecernia mare